53

Serija A: Zukanović strijelac u pobjedi Sampdorije nad Veronom

Zukanović proslavlja svoj prvijenac u dresu Samprodije (Foto: EPA)
U prvoj utakmici Serije A na današnjem rasporedu Sampdorija je na svom terenu sa ubjedljivih 4:1 u okviru 9. kola savladala Veronu. U listu strijelaca upisao se i defanzivac naše reprezentacije Ervin Zukanović.

Sampdorija je odlično otvorila utakmicu i već u 11. minuti su preko Muriela stigli do vodstva. Nakon pola sata igre bilo je 2:0. Centaršut je uputio Soriano, a u šesnaestercu se odlično snašao naš Ervin Zukanović i udarcem glavom savladao Rafaela, te postigao svoj prvi gol u dresu Sampdorije.

Pred kraj prvog poluvremena Soriano je postigao još jedan pogodak za Sampdoriju, a asistirao mu je Eder.

U drugom poluvremenu Verona je izvršila dvije izmjene, ali im ni one nisu pomogle da se vrate u utakmicu. U 54. minuti Eder je povisio na 4:0 i bilo je jasno da će domaći upisati tri boda. Počasni gol za Veronu postigao je Ionita u 75. minuti meča.

Sampdorija je ovom pobjedom prekinula niz od tri utakmice bez pobjede i sada je deveta na tabeli, dok je Verona na 19. mjestu i jedina je ekipa Serije A koja nije upisala pobjedu ove sezone.