0

Derby della Lanterna pripao Sampdoriji, Zukanović igrao čitav meč

(Foto: EPA)
U prvom meču 18. kola Serije A igrao se Derby della Lanterna, susret Genoe i Sampdorije.

Pobjedu je ostvarila Sampdoria, koja je slavila sa 3:2 u veoma uzbudljivoj utakmici.

Gosti su na poluvremenu već vodili sa 2:0. Soriano je pogodio u 18., a Eder je udvostručio rezultat u 39. minuti.

Početkom drugog poluvremena Sampdoria je došla do velikih tri gola prednosti, a svoj drugi pogodak na meču postigao je Soriano u 49. minuti i tada se činilo da je pitanje pobjednika već riješeno.

No, Pavoletii je najprije pogodio u 69., a potom i u 81. minuti i smanjio na 2:3 i do kraja meča igrači Genoe su pokušavali doći do izjednačenja, no u tome nisu uspjeli i Sampdoria je slavila veliku pobjedu.

Ervin Zukanović je u redovima pobjedničke ekipe odigrao svih 90 minuta na vrlo visokom nivou.