4

Serie A: Remi Verone i Rome, Milan bez problema protiv Cesene

Piše: A. D.
(Foto: EPA)
Na četiri današnje utakmice 24. kola Serije A nastupila su trojica bh. internacionalaca, dok zbog povrede u timu Lazija nije bilo Senada Lulića.

Milan je na San Siru rezultatom 2:0 porazio Cesenu u čijim redovima je 90 minuta odigrao Milan Đurić. Vodstvo Milanu donio je Bonaventura, dok je konačnih 2:0 u samom finišu postavio Pazzini iz penala.

Više sreće od Đurića nije imao ni Ervin Zukanović koji je sa Chievom poražen na gostovanju kod Empolija rezultatom 3:0. Strijelci za domaći tim bili su Rugani i dva puta Maccarone. Zukanović je i ovog puta na terenu proveo svih 90 minuta.

Lazio je otpor neugodnog Palerma slomio tek u 79. minuti kada je pobjedonosni gol postigao Candreva. Prethodno su gosti vodili pogotkom Dybale, dok je izjednačenje Laziju donio Mauri iz penala.

Meč Verone i Rome okončan je neriješenim rezultatom 1:1. Totti je preciznim udarcem nakon dodavanja Pjanića Vučicu doveo u vodstvo, a konačnih 1:1 postavio je Keita koji je pogodio sopstvenu mrežu.

U gostujućem timu Miralem Pjanić je odigrao 83 minute, dok na drugoj strani Ivan Martić nije ulazio u igru.