6

Serie A: Napoli napunio mrežu Bologne, šest pogodaka na San Paolu

(Foto: EPA)
U 34. kolu talijanske Serije A Napoli je na svom terenu pobijedio Bolognu rezultatom 6:0.

Napolitanci su odlično odigrali večerašnju utakmicu. Poveli su već u 10. minuti golom Gabbiadinija, kojem je asistirao Martens. Gabbiadini je svoj drugo gol na ovoj utakmici postigao u 35. minuti iz jedanaesterca. Rezultatom 2:0 u korist Napolija završeno je prvo poluvrijeme.

U nastavku utakmice viđena su još četiri pogotka i to u mreži Bologne. Mertens je postigao hat-trick, prvi gol je dao u 58. minuti na asistenciju Hamšika, drugi u 80. minuti kada mu je loptu dodao El Kaddouri, a treći je zabio u 88. minuti poslije asistencije Lopeza. Upravo je Lopez u 90. minuti pogodio za konačnih 6:0.

Napoli je drugi na tabeli sa 73 boda, dok je Bologna 14. sa 37 osvojenih bodova.