0

Napoli ubjedljiv protiv Verone, Sampdoria bolja od Udinesea

U 32. kolu Serie A Napoli je na svom San Paolo stadionu rezultatom 3:0 savladao Veronu.

Napoli u ovom meču nije mogao računati na suspendovanog Gonzala Higuaina, igrača koji je sa 30 golova najbolji strijelac kluba i lige.

Iako je nedostajao sjajni Argentinac, Napolitanci su svojom igrom pokazali da mogu nadomjestiti njegov izostanak. Gabbiadini je pogodio u 33, minuti za 1:0, a onda je posao domaćem timu olakšao Souprayen koji je u 45. minuti dobio crveni karton i skrivio penal iz kojeg je za 2:0 pogodio Insigne.

Napoli je u drugom dijelu uspio postići još jedan pogodak i tako osigurati pobjedu. Strijelac je bio El Kaddouri u 70, minuti, samo dvije minute nakon što je zamijenio Gabbiadinija.

Sampdoria je kao domaćin savaldala Udinese sa 2:0, a strijelci su bili Armero (autogol, 58') i Fernando (85'), dok je Torino golovima Peresa (35') i Lopeza (46') rezultatom 2:1 savladao Atalantu za koju je jedini strijelac bio Cigarini u 82. minuti. Atalanta je meč završila sa 10 igrača nakon što je De Roon dobio drugi žuti karton u 91. minuti.