0

Serie A: Fiorentina do boda s igračem manje

U meču 25. kola italijanske Serije A nogometaši Parme i Fiorentine odigrali su bez pobjednika (2-2).

Uzburkalo se krajem prvog dijela kada je iskusni Antonio Cassano doveo Parmu u vodstvo u 39. minuti, ali je Kolumbijac Cuadrado samo dvije minute kasnije izjednačio. Drugi je gol za domaćina postigao Amauri, realiziravši jedanaesterac.

U konačnici, bodom zadovoljniji mogu biti gosti koju su od 53. minute igrali s igračem manje zbog crvenog kartona (dva žuta kartona) Francuza Diakitea. Uprkos tome Fiorentina je u 85. minuti uspjela doći do boda i to sjajno izvedenim slobodnim udarcem Matiasa Fernandeza.

Istina, možda je domaći golman mogao i bolje reagirati u tom trenutku, kada je lopta milimetarski tačno odsjela pod prečku, u suprotni ugao.

Na kraju su još pocrvenjeli Munari iz Parme i Borja Valero kod gostiju.

U nastavku večeri, Napoli i Genoa će kompletirati 25. kolo.

Serie A, 25. kolo:

Parma - Fiorentina 2-2 (Cassano 39, Amauri 49-11m / Cuadrado 41, Fernandez 85) Napoli - Genoa (kasnije)

Tabela: 1. Juventus 66, 2. Roma 57 (-1), 3. Napoli 50 (-1), 4. Fiorentina 45, 5. Inter 40, 6. Verona 39, 7. Parma 37 (-1).