5

Serie A: Empoli savladao Crotone za prva tri boda u sezoni, Krunić utakmicu gledao s klupe

(Foto: EPA)
Empoli je u utakmici 3. kola Serije A bio domaćin Crotoneu te je ostvario prvu pobjedu u sezoni, bilo je 2:1.

U utakmici dva tima s dna tabele sastali su se Empoli i Crotone. Poveli su domaći u 31. minuti golom Belluscija, a gosti su izjednačili preko Sampirisija u drugoj utakmici nadoknade prvog poluvremena. Rezultat je nakon prvih 45 minuta glasio 1:1.

Početak drugog poluvremena obilježio je pokušaj Palladina koji se našao u šesnaestercu Empolija, ali je šutirao pored desne stative.

Njegov promašaj je na drugoj strani kaznio Costa, koji je pogodio za novo vodstvo Empolija u 56. minuti. Asistenciju je upisao Pasqual.

Crotone je u 80. minuti ostao bez isključenog Dusennea, koji je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjao, ostalo je 2:1 za Empoli.

Povremeni bh. reprezentativac Rade Krunić nije dobio priliku da zaigra za Empoli, koji je ovom pobjedom osvojio prva tri boda u novoj sezoni i nalazi se na 16. mjestu. Crotone je posljednji 20. nakon tri poraza u tri odigrana kola.

Nedjeljna utakmica između Genove i Fiorentine je prekinuta, a potom i odgođena zbog kiše.