4

Sassuolo ubjedljiv protiv Empolija, Krunić odigrao cijeli meč

Sassuolo (Foto: EPA)
U 15. kolu Serije A Sassuolo je na domaćem terenu rezultatom 3:0 pobijedio Empoli.

Sassuolo je prekinuo niz od devet utakmica bez pobjede u svim takmičenjima, dok je Empoli upisao četvrti uzastopni poraz u svim takmičenjima.

Pobjedu domaćem timu donijeli su Pellegrini (22' penal), Ricci (36' penal) i Ragusa (53'). Glavni sudija meča imao je mnogo posla pošto je podijelio 10 žutih kartona od čega šest za Empoli.

Žuti karton je dobio i bh. reprezentativac i veznjak Empolija Rade Krunić koji je odigrao svih 90 minuta. Ovo je bio njegov 12. nastup za Empoli u ovoj sezoni.

Cagliari je u gostima remizirao sa Pescarom (1:1). Borriello je u 24. minuti doveo goste u vodstvo, a onda je u 34. minuti isključen De Gennaro koji je dobio dva žuta kartona. Cagliari nije uspio sačuvati prednost sa igračem manje i primio je pogodak u drugoj minuti sudijske nadoknade utakmice, a strijelac je bio Caprari.

Sampdoria je golovima Barreta (51') i rezerviste Shicka (90+5') pobijedila Torino (2:0) na domaćem terenu te upisala svoj šesti uzastopni meč bez poraza u svim takmičenjima.