10

Seria A: Važan trijumf Rome, preokret Verone u Udinama

Piše: A. D.
Slavlje fudbalera Rome na današnjoj utakmici (Foto: EPA)
Drugi meč zaredom u Seriji A Juventus nije uspio ostvariti trijumf. Bod iz Torina neočekivano je u 15. kolu odnio tim Sampdorije, a konačan rezultat utakmice glasio je 1:1.

Domaćin je vodio golom Evre, a konačnih 1:1 postavio je Gabbiadini.

Kiks Juventusa iskoristila je Roma koja je kao gost pobijedila Genou rezultatom 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Nainggolan. Prethodno je Genoa ostala bez prvog golmana Perina koji je zaradio crveni karton.

Perin je u 29. minuti nepropisno u kaznenom prostoru zaustavio Nainggolana, a arbitar je pokazao na penal uz crveni karton golmanu domaćina. Nainggolana je prethodno u gol šansu sjajnim pasom gurnuo Miralem Pjanić. Loptu je na bijelu tačku namjestio Adem Ljajić, ali je njegovu namjeru prozreo rezervni golman Genoe Lamanna koji je odbranio njegov udarac. Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta u pobjedničkom timu zaradivpi javnu opomenu u samom finišu utakmice.

Verona je preokretom došla do trijumfa nad Udineseom na gostujućem terenu, dok su fenjeraš Parma i Cagliari podijelili bodove u utakmicu u kojoj golova nije bilo.