Seria A: Milan položio oružje u Torinu, Juventus na ugodnih plus deset

Piše: A. D.
Slavlje fudbalera Juventusa (Foto: EPA)
(Foto: EPA)
Novom pobjedom, ovog puta nad Milanom na domaćem terenu rezultatom 3:1, Juventus je prvi put tokom sezone ostvario bodovni višak od deset bodova u odnosu na svog prvog pratioca, Romu.

Stara dama derbi 22. kola riješila je bez mnogo muke. Prvi pogodak na utakmici postigao je Carlos Tevez na asistenciju Morate već u 14. minuti. U 28. minuti gosti uspijevaju izjednačiti, a pogodak je postigao Antonelli.

Rezultat 1:1 na semaforu se zadržao tek tri minute pošto je gol za 2:1 u 31. minuti postigao Bonucci. U nastavku pogodak za konačnih 3:1 postiže Alvaro Moratta.

Juventus je lider na tabeli sa 53 boda, deset više od drugoplasirane Rome koja ima jedan meč manje. Milan je deseti sa 29 bodova.

U drugom susretu 22. Koa Serije A Torino je kao gost porazio Veronu rezultatom 3:1.