Pobijedili St. Etienne
0

Sergio Ramos konačno debitovao za PSG, Messi upisao hat-trick asistencija

Sergio Ramos u dresu PSG-a (Foto: EPA-EFE)
Ekipa PSG-a pobijedila je St. Etienne u meču 15. kola francuske Ligue 1 rezultatom 3:1, a ovaj susret obilježio je debi Sergija Ramosa kao i hat-trick u asistencijama Lionela Messija.

Ramos je danas prvi put obukao dres PSG-a nakon što je napustio Real Madrid na kraju prošle sezone, no njegov debi nije počeo najbolje jer je St. Etienne u 25. minuti golom Bouange došao u vodstvo od 1:0.

Ipak, u 45. minuti Kolodziejczak je dobio crveni karton i ostavio domaći tim s igračem manje u ostatku utakmice, a ubrzo nakon toga centaršut Messija u pogodak je pretvorio Marquinhos.

PSG do preokreta dolazi u 79. minuti kada je Messi "spojio" Di Mariju s golom, a konačnih 3:1 postavio je Marquinhos svojim drugim golom i to nakon još jedne asistencije Messija.

Messiju je ovo peti put u karijeri da je ostvario "hat-trick" u asistencijama, a prvi put u dresu PSG-a.

PSG ostaje prvi na tabeli sa 40 osvojenih bodova nakon 15 odigranih utakmica, dok je St. Etienne na posljednjoj poziciji sa samo 12 osvojenih bodova.