Ligue 1
73

Senzacija u Francuskoj: Strasbourg savladao moćni PSG

Nogometaši Strasbourga pobijedili su na De la Meinau stadionu u okviru 16. kola Ligue 1 ekipu PSG-a rezultatom 2:1.

Domaće je u vodstvo doveo Da Costa već u 13. minuti nakon ubacivanja Lienarda iz slobodnog udarca.

Krenuo je potom PSG žestoko te je preko Mbappea i Draxlera promašio dva zicera.

Ipak, domaćim spasa nije bilo dvije minute prije odlaska na odmor kada je Mbappe postigao odličan gol nakon asistencije Rabiota, koji je u sljedećem napadu PSG-a pogodio stativu.

U nastavku je viđena slabija nogometna predstava. Bolje su se snašli domaći, koji su preko Bahokena stigli do velike i senzacionalne pobjede rezultatom 2:1.

Strasbourg se s novom pobjedom probio na 14. mjesto Ligue 1, dok je PSG unatoč porazu ostao na liderskoj poziciji s deset bodova prednosti u odnosu na Marseille, koji ima i utakmicu manje.