24

Senad Lulić strijelac i asistent za Lazio

Piše: J. H.
Senad Lulić, bh. reprezentativac u dresu rimskog Lazija, doveo je svoj tim u vodstvo u utakmici protiv Parme. Također, bio je asistent kod drugog gola domaće ekipe.

U stilu vrsnog napadača, Lulić je doveo Lazio u vodstvo u 15. minuti. Antonio Candreva, asistent kod gola, lijepo je prošao po desnoj strani i ubacio loptu u šesnaesterac gostiju gdje se bh. reprezentativac odlično snašao i bez većih problema savladao golmana Parme Antoniija Mirantea.

Za Lulića je ovo bio četvrti gol u dresu rimske ekipe ove sezone.

Vodstvo domaće ekipe trajalo je samo 11 minuta. Zahvaljujući golu Jonathana Biabianyja, Parma je izjednačila na 1:1. Ovo je bio rezultat prvog poluvremena utakmice koja je u toku.

U drugom poluvremenu, tačnije u 67. minuti, Lazio je poveo preko Miroslava Klosea na asistenciju Senada Lulića.