Senad Lulić strijelac u remiju Hellas Verone i Lazija

Piše: D. K.
Lulić u duelu sa Marquezom (Foto: EPA)
Lulić postiže vodeći gol (Foto: EPA)
U devetom kolu italijanske Serie A večeras su u Veroni igrali Hellas Verona i Lazio. Rezultat je bio 1:1.

Bh. reprezentativac u dresu Lazija Senad Lulić odigrao je dobru partiju i bio je u početnih 11, iako se do samog početka meča nije znalo da li će nastupiti zbog povrede koljena.

U 21. minuti domaćim je poništen gol zbog ofsajda u kojem se našao Luca Toni.

Rezultat se nije mijenjao sve do 43. minute, kada je centaršut sa desne strane iskoristio Lulić i matirao domaćeg golmana.

Prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 1:0 za Lazio.

Početkom drugog dijela opet je po goste bio opasan Toni, ali je njegov šut u 50. minuti ukrotio golman Lazija.

Lazio je imao miminalnu prednost sve do 69. minute.

Minutu prije sudija je dosudio penal za domaće. Pri tome je pokazao i drugi žuti karton Cavandi, zbog povlačenja za dres domaćeg igrača u kaznenom prostoru.

Precizan sa bijele tačke bio je možda i ponajbolji igrač utakmice Luca Toni.

Do kraja meča domaći su pokušali iskoristiti prednost igrača više, ali se rezultat nije mijenjao. Ostalo je 1:1.

Nakon večerašnjeg remija Lazio je treći na tabeli sa 16, a Hellas Verona 11. sa 12 osvojenih bodova.