9

Lulićev Lazio teško stigao do pobjede protiv Sassuola

Stefano Mauri (Foto: EPA)
Svih 90 minuta u dresu Lazija odigrao je bh. reprezentativac Senad Lulić, ali se njegov tim namučio u današnjem susretu 6. kola talijanske Serije A protiv Sassuola.

Iako su protivnici nebesko plavih posljednji na tabeli, konačni rezultat glasio je 3:2 za ekipu sa Olimpica.

Poveli su domaći već u 9. minuti kada je Onazi uposlio Maurija koji je postigao udarac s velike daljine i iznenadio golmana gostiju. Na 2:0 povisio je Đorđević, da bi gosti postigli gol za 2:1 preko Berrardija. Na 3:1 bio je zalužan Candreva koji je došao do odbijene lopte i zakucao je u mrežu po sredini gola. Konačnih 3:2 postavio je Berardi postigavši svoj drugi pogodak na ovom susretu.

Ova sjajna utakmica obilovala je dobrim fudbalom i golovima, a istaknimo i da se Lulić našao u dobroj situaciji za gol u 25. minuti, ali je njegov šut blokirala odbrana gostiju, te je uslijedio korner. Kasnije je u 48. minuti primio tačan pas na rubu šestaesterca i odmah pucao, ali je golman fantastično odbranio.