5

Lazio u osmini finala Kupa Italije, Lulić odigrao 73 minute

Piše: M. Nukić
U okviru četvrtog kola Kupa Italije Lazio je večeras na stadionu Olimpico odmjerio snage s Vareseom. Tim bh. reprezentativca Senada Lulića pokazao je nadmoć te su gosti otišli kući "praznih ruku" i sa tri gola u svojoj mreži.

Na prvi gol čekalo se 24 minute. Zahvaljujući autogolu Stefana Simića iz Varesea, Lazio je poveo 1:0. Konko je šutirao, ali mu se Simić našao na putu i pokušao je skrenuti loptu koja je okončala u golu Varesea.

Kao da im je ovaj događaj dao "vjetar u leđa" i dvije minute kasnije Lazio je vodio 2:0 zahvaljujući golu srbijanskog fudbalera Filipa Đorđevića.

Konačnih 3:0 igrači Lazija postavili su u 80. minuti zahvaljujući Felipeu Andersonu koja preciznim udarcem zatresa mrežu gostiju. Ovom pobjedom Lazio se plasirao u osminu finala Kupa Italije.

Bh. reprezentativac Senad Lulić igrao je 73 minute, nakon čega ga je zamijenio Gonzales.