Bundesliga
81

"Sedmica" Bayerna u Bochumu i nastavak zastrašujućih partija u novoj sezoni

Nogometaši Bayerna su novom uvjerljivom predstavom i pobjedom od 7:0 na gostovanju u Bochumu zadržali prvo mjesto i maksimalni bodovni učinak nakon tri kola nove sezone Bundeslige.

Sane je pogodio već u 4. minuti, a u 25. svoj prvijenac u debiju za Bavarce postigao je De Ligt.

Potom je Coman bio strijelac za 3:0 u 33. minuti, a Mane je tri minute prije odlaska na odmor pogodio za 4:0 na poluvremenu.

Pola sata prije kraja meča Mane je realizovao penal za 5:0, domaći defanzivac Gamboa je potom zatresao svoju mrežu u 69. minuti, a za konačnih 7:0 pogodio je Gnabry.

Bayern je tako jedina ekipa u Bundesligi s devet bodova nakon tri kola uz gol-razliku 15:1.

Sedam bodova imaju Borussia Moenchengladbach, Union Berlin i Mainz, dok su na dnu tabele bez bodova Bayer Leverkusen i Bochum.

Inače, danas su nogometaši Eintrachta i Kolna odigrali 1:1 pa je ekipa iz Frankfurta i dalje bez pobjede u novoj sezoni.

Rezultat i strijelci:

Bochum - Bayern 0:7 (Sane 4', De Ligt 25', Coman 33', Mane 42', 60' pen., Gamboa 69' ag., Gnabry 76')