Premiership
615

Sedam pogodaka u spektaklu na Anfieldu, Liverpool nanio prvi poraz Manchester Cityju

U 23. kolu engleskog Premiershipa se konačno i to desilo. Manchester City je doživio prvi poraz, a Građane je u namjeri da sezonu završe bez poraza osujetio Liverpool koji je na Anfieldu slavio rezultatom 4:3.

Već u 9. minuti Oxlade-Chamberlain je postigao prelijep pogodak za vodstvo Redsa, ali je Sane u 40. minuti poravnao rezultat.

Sredinom drugog poluvremena igra Cityja se u potpunosti raspala, a za samo devet minuta Liverpool je postigao tri pogotka.

U 59. minuti strijelac prvog pogotka za Liverpool asistirao Firminu koji je rutinski lobovao Edersona za 2:1, a potom je Mane silovitim šutem savladao golmana gostiju u 61. minuti. Ederson je u 68. minuti katastrofalno pogriješio i dodao loptu pravo u noge Salahu koji sa 40 metara pogađa prazan gol za 4:1.

City je u samom finišu susreta izvršio pravu opsadu gola domaće ekipe, ali Guardiolini puleni su uspjeli samo stići smanjiti rezultat na 4:3 pogocima Bernarda Silve u 84. i Gundogana u 90+1. minuti susreta.