8

Schweinsteiger spasio Manchester United na Vickarage Roadu

Utakmicom između Watforda i Manchester Uniteda na Vickarage Roadu počelo je 13. kolo engleskog Premiershipa.

United je dominirao tokom prvog poluvremena i već u 11. minuti poveo preko Memphisa Depaya.

U drugom poluvremenu domaći tim je zaigrao mnogo bolje i, nakon što je David de Gea u nekoliko navrata čudesnim intervencijama spašavao mrežu Crvenih đavola, u 87. minuti preko Deeneya iz jedanaesterca došao do izjednačenja.

Ipak, Bastian Schweinsteiger je u prvoj minuti sudijske nadoknade spasio United i doveo svoju ekipu, barem privremeno, na prvo mjesto na tabeli. Gol je na kraju službeno upisan kao autogol Deeneya, no sve zasluge idu njemačkom internacionalcu.

Premiership, 13. kolo: Watford - Manchester United 1:2 (Deeney penal 87. - Depay 11., Deeney autogol 90+1.)