Bundesliga
0

VIDEO / Schalke preokrenuo protiv Mainza

Za samo 12 minuta Mainz je vodio 2-0 i činilo se da se vraćaju na vrh tabele, ali u nastavku su preporođeni gosti iz Gelsenkirchena potpuno dominirali i slavili s 4-2.

U susretu 3. kola njemačke nogometne lige Schalke je na gostovanju kod do tada neporaženog Mainza od minusa 0-2 došao do vrijedne pobjede koja ih priključuje vodećim sastavima Bundeslige. Domaći su krenuli furiozno i preko Ivanschitza u 8. i Sotoa u 12. minuti rano došli u veliku prednost koju su sačuvali do odlaska na odmor.

U nastavku su gosti zaigrali kao preporođeni i potpuno ušutkali ispunjenu Coface Arenu i 34 hiljade uglavnom domaćih navijača. Prvo je na asistenciju Raula Holanđanin Huntelaar naznačio povratak Schalkea u utakmicu pogotkom u 57. minuti, da bi već sedam minuta potom kapiten ekipe Ralfa Rangnicka, Howedes, donio izjednačenje. Konačni udarac Mainzu gosti su zadali u samoj završnici kada je prvo Matip u 82. doveo Schalke u vodstvo da bi Fuchs iz slobodnog udarca u 90. minuti stavio tačku na i.

Bundesliga, 3. kolo:

Mainz – Schalke 2-4 (Ivanschitz 8, Soto 12 / Huntelaar 57, Höwedes 64, Matip 82, Fuchs 90)