Serie A
1

Sassuolo slavio u Milanu: Sjajni Iemmello srušio Inter na Giuseppe Meazzi

Nogometaši Sassuola pobijedili su na Giuseppe Meazzi u okviru 36. kola Serie A ekipu Intera rezultatom 2:1.

Nakon De Boera ni Pioli se nije dugo zadržao na klupi Intera, a privremeni trener Vecchi pred današnju utakmicu imao je problema s izostancima defanzivaca što se na kraju osjetilo na igri i rezultatu.

U prvom poluvremenu viđen je dobar nogometa, a golman Sassuola Consigli je u nekoliko navrata spasio svoj tim.

Icardi je pogodio i stativu, a kazna za sve promašaje stigla je devet minuta prije odlaska na odmor kada je Iemmello pogodio na asistenciju Berardija.

Sjajni napadač Sassuola u petom minuti u nastavku igre svojim drugim golom udvostručio je prednost gostiju.

Krenuo je potom Inter u žestoke napade, ali i u nastavku se istakao golman Consigli, koji je, pored Iemmella, najzaslužniji za pobjedu Sassuola.

Dvadeset minuta prije kraja meča Eder je smanjio prednost Sassuola, ali Inter nije imao snage do kraja da izjednače pa je ostalo 1:2.

Sassuolo je s novom pobjedom preskočio Chievo i Cagliari te je sada na 12. mjestu Serie A, dok je Inter na osmoj poziciji.