Tok utakmice: Sarajevo - Velež 3:0

D. P.
Dva tima bore se za izlazak u Evropu (Foto: T. S./Klix.ba)
(Foto: T. S./Klix.ba)
Derbi utakmica 29. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Veleža završena je rezultatom 3:0 za domaći tim, a mogli ste je pratiti u direktnom tekstualnom prijenosu na portalu Klix.ba.
Kraj utakmice. Velež je lako pao na Koševu.

90+2' - GOOOL! Hasić postiže i treći gol za potop Veleža na Koševu.

90+1' - Još tri minute nadoknade.

90' - Haskić u posljednjim trenucima regularnog dijela promašuje veliku priliku. Šutirao je usamljen s vrha šesnaesterca, ali preko gola.

87' - I Velež je, čini se, odustao nakon promašenog penala. Bližimo se kraju.

82' - Golman Iliev brani penal! Hrkač je šutirao lijevo, a Iliev lako brani.

81' - Penal za Velež! Kapetanović je promašio loptu i zakačio Mlinarića pa je dosuđen jedanaesterac.

76' - Kyeremeh u dobrom prodoru, ali je lopta izblokirana i otišla u korner.

73' - Dobra prilika za Velež. Šikalo je po desnoj strani izašao sam pred golmana Sarajeva, ali je šutirao daleko od gola.

72' - Velež kontroliše loptu, ali je potpuno bezopasan večeras. Čini se da vodstvo Sarajeva uopće nije ugroženo.

67' - Golman Hadžikić spašava Velež debakla. Sada je odbranio Čatakoviću situaciju 'jedan na jedan', i to drugi put večeras.

66' - Halilović šutira iz slobodnog udarca, ali lako hvata golman Sarajeva.

61' - GOOOOL! Fantastičan pogodak Čatakovića. Nakon jedne kontre, namjestio se na lijevu nogu i postigao svoj već 10. gol u drugom dijelu sezone. Definitivno igrač Sarajeva koji je u najboljoj formi.

59' - Igrači Veleža nastavljaju šutirati s distance, po "šablonu" daleko od gola. Sada je to učinio Vehabović.

57' - Serija prekršaja je nastavljena pa tako nemamo mnogo aktivne igre u nastavku utakmice.

54' - Mnogo faulova i žutih kartona na startu drugog dijela. Sudija Bandić ima mnogo posla.

52' - Pršeš zaustavlja Matanovića u sjajnom prodoru i opravdano dobija žuti karton.

50' - Odličan šut Džafića. Šutirao je iz voleja s 30 metara, ali lopta odlazi pored gola Sarajeva.

49' - Anđušić se na dvadesetak metara udaljenosti od gola Veleža namjestio na šut, ali je to uradio traljavo i lopta odlazi pravo u ruke Hadžikića.

48' - Ponovo dva žuta kartona u istoj akciji. Po jedan su na dvije strane dobili Matanović i Suljić.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena! Sarajevo zasluženo vodi rezultatom 1:0, a gosti mogu biti zadovoljni jer su primili samo jedan gol.

45' - Minut nadoknade u prvom poluvremenu.

41' - Čataković vrlo opasan nakon kontre Sarajeva, ponovo je šutirao iz okreta, a od bloka lopta odlazi u korner, tik pored mreže Veleža. Moglo je biti 2:0.

37' - Najvatreniji navijači Sarajeva na sjevernoj tribini odlučili su iz protesta zbog (pre)strogih kontrola napustiti stadion. Dugotrajne kontrole rezultirale su gužvama na svim ulazima.

32' - Konačno prilika za Velež. Halilović šutira s distance, ali je lako Iliev uhvatio loptu.

29' - Čataković šutira iz okreta s vrha šesnaesterca, ali je ponovo Hadžikić bio siguran.

23' - Stopostotna šansa za Sarajevo! Čataković usamljen s desne strane šutira, ali još bolja odbrana Hadžikića nogom.

19' - Čelik interveniše u petercu Sarajeva i izbija loptu u korner, a zamalo je tom prilikom postigao autogol.

19' - Mustafić i Džafić su dobili žute kartone na početku utakmice, jedan zbog faula, a drugi zbog protesta.

17' - Bojkot Hordi zla! Najvatreniji navijači Sarajeva, očigledno iz protesta zbog strogih kontrola i gužvi na ulazima, ne navijaju na početku utakmice protiv Veleža.

14' - Raspoloženi Oliveira šutra s distance, ali je Hadžikić bio oprezan i lako je uhvatio loptu.

8' - Velež je izveo prvi korner na utakmici, ali nije bilo opasnosti pred golom Sarajeva.

3' - Domaćin nije mogao ni zamisliti bolji početak utakmice.

1' - GOOOOOL! U 40. sekundi utakmice Sarajevo je povelo preko Renana Oliveire. Nevjerovatan početak utakmice, pogodio je nakon asistencije s desne strane.

1' - Počeo je derbi.

20:43 - Igrači su izašli na teren i uskoro počinje utakmica. Navijači oba tima su već stigli na tribine i očekuje nas dobra atmosfera, iako su svi posjetitelji utakmice prošli rigorozne kontrole na ulazima.

20:41 - Sarajevo će večeras imati podršku sjajnog bh. paraplivača Ismaila Barlova, koji je osvojio zlato na Evropskom seniorskom prvenstvu u Portugalu.

Trinaestogodišnji reprezentativac Bosne i Hercegovine historijski rezultat ostvario je u u disciplini 50 metara prsno. Do titule praka Evrope u finalu stigao je rezultatom 1:01:15.

20:34 - U Sarajevu je danas bio prelijep dan, a to se odrazilo i na vremenske uslove na Koševu večeras pa će igrači imati sve potrebne segmente za dobar performans. Trenutno je 19 stepeni, teren nije mokar i sve je spremno za početak duela.

20:28 - Glavni sudija utakmice je Antoni Bandić iz Gruda, a pomagat će mu Nebojša Žugić iz Banje Luke i Arnel Novalić iz Doboj Istoka. Četvrti sudija je Dragan Petrović iz Banje Luke.

20:15 - Velež je na trećoj poziciji, poprilično siguran u borbi za Evropu, dok je Sarajevo četvrtoplasirano i eventualnom pobjedom večeras može pobjeći Posušju i Slogi na četiri boda prednosti.

20:15 - Poznati su sastavi za večerašnji duel, a na prvi pogled evidentne su brojne promjene i iznenađenja u oba sastava.

Domaći trener Simon Rožman napravio je četiri promjene u odnosu na posljednji meč protiv Zrinjskog. Umjesto Kyeremeha, Julardžije, Buljubašića i Aničića, za Sarajevo večeras počinju Oliveira, Matanović, Čelik i Anđušić.

S druge strane, Velež također ima velikih problema s nedostacima igrača, a zanimljiva je i odluka gostujućeg trenera da najboljeg igrača i strijelca Nermina Haskića ostavi na klupi. Haskiću je ovo prvi početak ligaške utakmice na klupi još od augusta prošle godine.

Sarajevo: Iliev, Beganović, Soldo, Đuričković, Čelik, Kapetanović, Matanović, Mustafić, Anđušić, Oliveira i Čataković.

Velež: Hadžikić, Zvonić, Čaić, Hrkač, Šturm, Vehabović, Halilović, Peco, Pršeš, Suljić i Džafić.

20:15 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli u tekstualni prijenos derbija 29. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine između Sarajeva i Veleža. Stari rivali sastaju se na stadionu Asim Ferhatović Hase s početkom u 20:45.