546

Sarajevo u Atini slavilo protiv Atromitosa 3:1

Nogometaši FK Sarajevo vode protiv grčkog Atromitosa 3:1. Strijelci za Bordo tim su bili Haris Duljević u 24. i Nemanja Bilbija u 82. i 105. minuti. Utakmica se trenutno igra u Atini.

Uzvratna utakmica kvalifikacija za Evropsku ligu počela je 20:00 sati, Grci iz Sarajeva imaju prednost od jednog gola.

Prvih 20 minuta susreta nije bilo većih uzbuđenja, ali se nakon pogotka Harisa Duljevića u 24. minuti Sarajevo se razigralo i prijeti golu domaćina.

Rezultat je povećao Nemanja Bilbija u 82. minuti što je dovelo do oduševljenja navijača Sarajeva. Međutim, samo četiri minute kasnije, domaćini smanjuju na 2:1 golom Tavlaridisa.

Podsjetimo, na stadionu Asim Ferhatović Hase prije sedam dana bilo je 2:1 za Atromitos, pa se na Peristeriju pristupilo igranju produžetaka.

Pred sami kraj prvog produžetka, Bilbija je ponovo zatresao mrežu domaćina i doveo Sarajevo na korak do play-offa Evropske lige.