0

FOTO+VIDEO / Sarajevo superiorno, fašisti divljali u I. Sarajevu

Sarajevo-x.com
Utakmica Slavija - Sarajevo (Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U terminu od 17 sati odigrano je šest utakmica Premijer lige. Sarajevo je slavilo u Lukavici sa uvjerljivih 0:4, Čelik je protiv Olimpica upisao prvu pobjedu sa 1:0. Velež je u Mostaru prokockao nove bodove protiv Kozare remijem 0:0. GOŠK je savladao Leotar sa 2:1, a domaće pobjede upisali su i Zvijezda protiv Travnika 3:2 te Sloboda protiv Širokog Brijega 1:0.

Slavija - Sarajevo 0:4

Sarajevo je u Istočnom Sarajevu superiorno savladalo ekipu Slavije sa 0:4. Da je bordo tim stigao po tri boda pokazao je već u 3. minuti kada je Kojašević imao dobru priliku, ali se spetljao nakon dodavanja Haskića. Samo pet minuta kasnije Kojašević, Obuća i Šćepanović su odigrali sjajnu akciju. Šćepanović je šutirao, ali je udarac blokiran.

U 15. minuti utakmica je prekinuta zbog utrčavanja navijača Slavije u teren. Nakon toga je atmosfera postala izuzetno napeta, a još nekoliko navijača Slavije pokušalo je ući na teren. A onda je sa tribina gdje su smješteni domaći navijači počelo skandiranje ratnom zločincu Ratku Mladiću te pjesme koje veličaju genocid u Srebrenici. Sedam minuta kasnije, fašističko divljanje je prekinuta pa je utakmica nastavljena.

U 37. minuti počela je ofanziva ekipe sa Koševa. Prvo je Haskić lobovao golmana, ali je lopta otišla pored gola. Minut kasnije Dupovac je promašio loptu samo nekoliko metara od gola. U 41. minuti Čomor je odlično ubacio sa desne strane, ali je Haskić zakasnio i poslao loptu pored gola.

U 42. minuti Sarajevo je uspjelo krunisati nadmoćnost na terenu preko Haskića koji je pogodio nakon što mu je Obuća servirao loptu pet metara od gola. U 47. minuti, Torlak je sa svega metar loptu poslao u prečku, a udarac Kojaševića je igrač Slavije "skinuo" sa gol-linije.

U trećoj minuti nadoknade, Šćepanović je zakucao loptu u Slavijinu mrežu poslije odličnog ubacivanja Kojaševića iz slobodnog udarca.

Isti igrač je postigao i treći gol za Sarajevo sa bijele tačke u 64. minuti. Prije toga je Suljić odigrao fantastičnu solo akciju u kojoj je nekoliko puta prevario istog igrača Slavije, koji ga je na kraju srušio za najstrožiju kaznu.

U 84. minuti Torlak je stavio šlag na tortu odličnim golom za veliko slavlje gostujućih navijača koji su došli u Istočno Sarajevo u velikom broju.

Čelik - Olimpic 1:0

Čelik je tek u četvrtoj utakmici uspio doći do prvih bodova u Premijer ligi BiH. Zeničani su slavili protiv Olimpica koji je na Bilino Polje stigao nakon velike pobjede u Mostaru protiv Zrinjskog.

Jedini strijelac na utakmici bio je Emir Hadžić koji je pogodio sa bijele tačke u 54. minuti.

Čelik se nalazi u velikoj krizi pa će ovi bodovi biti veliki podstrek za nastavak prvenstva.

Zvijezda - Travnik 3:2

Publika u Gradačcu imala je sreću gledati pravu golijadu na meču Zvijezde i Travnika.

Ivešić je nakon klasične kontre zabio za vodstvo gostiju u 14. minuti, a onda je domači tim izjednačio samo dvije minute kasnije udarcem sa bijele tačke. Kapiten Hamzić je bio siguran za 1:1.

Tri minute kasnije, novi penal. Zatagić je bio siguran za Vezire za novo vodstvo gostiju. U posljednjim trenucima prvog poluvremena Dragan Ristić postiže gol za poravnanje rezultata.

U 74.minuti Šerif Hasić je iskoristio gužvu i matirao Fejzića snažnim udarcem za vodstvo Zvijezde.

Sloboda - Široki Brijeg 1:0

Sloboda je u posljednjim minutama susreta savladala Široki Brijeg sa 1:0 golom Zoletića sa 11 metara. Prethodno je Bertoša srušio Nikolića, a Skokić je bez dileme pokazao na bijelu tačku.

Publika na Tušnju gledala je solidnu utakmicu sa dosta dinamike i prilika. Gosti su preko Wagnera imali dobru šansu, ali je lopta pogodila stativu. Širokobriježanima je ovo bio prvi poraz u sezoni.

GOŠK - Leotar 2:1

Karić i Dudić donijeli su GOŠK-u vodstvo od 2:1 nad Leotarom. Vodstvo GOŠK-a smanjio je Todorović u 59. minuti.

Do kraja meča GOŠK je uspio sačuvati vodstvo i slaviti prvu pobjedu u Premijer ligi BiH.

Velež - Kozara 0:0

Velež je nakon dobrog rezultata na Koševu i remija protiv Sarajeva odigrao neriješeno sa Kozarom. Kajtaz je u 11. minuti propustio najveću priliku sa 11 metara kada je umjesto mreže pogodio stativu. Do kraja prvog poluvremena Velež je imao nekoliko prilika za vodstvo, ali "Rođeni" nisu uspjeli pronaći put do mreže.

U drugom dijelu susreta Kozara je bila opasnija pa je Velež morao spašavati bod na svom terenu.

1. Sarajevo 4 3 1 0 11:3 10
  2. Borac 4 3 1 0 8:3 10
  3. Velež 4 2 2 0 6:2 8
  4. Široki Brijeg 4 2 1 1 5:3 7
  5. Travnik 4 2 1 1 8:7 7
  6. Sloboda 4 2 0 2 3:4 6
  7. Slavija 4 2 0 2 3:7 6
  8. Zrinjski 4 1 2 1 10:10 5