Turnir Asim Ferhatović Hase
0

Sarajevo slavilo protiv Željezničara 8:2

(Foto: Nedim Grabovica/Klix.ba)
U okviru novogodišnjeg malonogometnog turnira Asim Ferhatović Hase, koji se igra u Skenderiji, večeras su snage odmjerili gradski rivali Sarajevo i Željezničar. Tim s Koševa bio je bolji i slavio pobjedu 8:2.

Nakon što su pretrpjele poraz u prvom kolu, obje ekipe su željele pobjedu večerašnjoj utakmici. Sarajevo je u vodstvo došlo pred kraj prvog poluvremena.

U nastavku je tim s Koševa pružio puno bolju partiju i stekao prednost od čak osam golova. Željo je do kraja uspio postići dva pogotka i donekle ublažiti visok poraz od svog najvećeg rivala.

Strijelci za Sarajevo bili su Emir Hadžić, koji je dao tri gola. Dva gola postigao je Čizmić, a po jedan Nuhanović, Čomaga i Handžić. Za Željezničar dva gola je postigao Sadiković.

Sarajevo je ranije poraženo od ekipe Stari Grad Mostar sa 3:8, a Željezničar od Vratnika (2:5).

U nedjelju prijepodne bit će odigrani mečevi trećeg kola. Susret za treće mjesto na rasporedu je u 15, a finale u 17 sati.