BHT Premijer liga
0

FOTO+VIDEO / Sarajevo savladalo Borac i vratilo se na vrh tabele

(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
FK Sarajevo večeras je na stadionu Asim Ferhatović Hase savladao banjalučki Borac rezultatom 2:0 i vratilo se na vodeću poziciju.

Susret koji je dobio epitet derbija 10. kola BHT Premijer lige počeo je velikom šansom za goste. Raspudić je u 2. minuti šutirao nakon kornera, ali Suljić skida loptu s linije.

Prvu priliku za Bordo tim bilježimo u 17. minuti. Belošević je centrirao iz slobodnog udarca, a Tatomirović glavom šutira ravno u Avdukića. Samo tri minute kasnije Borac stiže do pogotka preko Raspudića, ali je go poništen zbog offsajda.

Domaćini dolaze u vodstvo u 22. minuti. Na centaršut Beloševića, kapiten Sarajeva Sedin Torlak glavom pogađa mrežu iza Avdukića.

I nakon pogotka domaća ekipa je imala više od igre. Tedejević je u 25. minuti pokušao centrirati sa 30-ak metara, ali lopta odlazi pored gola. Igrači Borca bili su nešto bolji u drugom poluvremenu. Subić je mogao dovesti goste do izjednačenja u 50. minuti, ali Bandović brani.

Tadejević u 69. minuti postiže konačnih 2:0.

1. Sarajevo 10 8 1 1 22:5 25
  2. Željezničar 10 7 2 1 16:6 23
  3. Zrinjski 10 6 1 3 8:7 19
  4. Slavija 10 5 3 2 8:7 18
  5. Borac 10 5 1 4 15:9 16
  6. Olimpic 10 4 4 2 10:7 16
  7. Široki Brijeg 10 4 3 3 13:10 15