0

VIDEO / Sarajevo rutinski savladalo Budućnost

Sarajevo-x.com
(Foto: Edin Puzić/Fotoservis)
Nogometaši Sarajeva u 20. kolu Premijer lige BiH nisu imali većih problema protiv banovićke Budućnosti. Bordo tim je slavio rezultatom 2:0.

Sarajevo je prvih 45 minuta igre u potpunosti riješilo u svoju korist. Imali su inicijativu, prilike, ne dozvolivši gostima da stvore ijednu ozbiljniju šansu. Takvu igru kapitalizirao je Obuća golom u 25. minuti. Napadač Sarajeva je primio loptu u 16-ercu, potom se oslobodio svog čuvara i loptu poslao u mrežu gostiju.

Rezultatom 1:0 za Sarajevo otišlo se na odmor, a već u prvim minutama nastavka, tačnije u 47. minuti, Obuća je sjajno asistirao Pehliću kojem nije bilo teško da s male udaljenosti pošalje loptu u nebranjeni dio mreže.

Budućnost se nakon drugog primljenog gola otvorila i krenula nešto ofanzivnije prema golu Sarajeva, čijim je nogometašima to otvorilo mogućnost za kontranapade.

Rezultat se, međutim, do kraja nije promijenio te je Sarajevo rutinski upisalo novu pobjedu, kojom su se po broju bodova (35-35) izjednačili sa Željezničarom na drugom mjestu tabele, s tim da tim s Grbavice ima utakmicu manje.

Obje ekipe susret su završile s deset igrača na terenu, budući da su u finišu susreta isključeni Ajdin Nuhić (FK Sarajevo) i Kabir Smajić (FK Budućnost).

Premijer liga BiH, 20. kolo:

Sarajevo - Budućnost 2:0 (Obuća 25, Pehlić 47) Sloboda – Zrinjski 16.00 sati Velež – Olimpic 16.00 sati Drina – Zvijezda 16.00 sati Leotar – Željezničar 16.00 sati Čelik – Rudar Prijedor 19.00 sati