0

FOTO / Sarajevu bod u Tuzli, Čeliku pobjeda u Kaknju

Sarajevo-x.com
Sloboda - Sarajevo (Foto: Darko Zabuš/Fotoservis)
U prvim utakmicama 18. kola nogometne Premijer lige BiH, koje su odigrane u poslijepodnevnom terminu u subotu, nogometaši Sarajeva su u Tuzli uspjeli osvojiti bod, dok je Čelik kao domaćin u Kaknju savladao Budućnost rezultatom 2:1. Velež i Borac odigrali su neriješeno, dok su Leotar i Rudar ostvarili važne pobjede.

I Sarajevo i Sloboda su imali svoje prilike u prvom poluvremenu, ali je taj dio igre završen bez golova. Sloboda je u nastavku ušla još ofanzivnije, ali ih je bordo sastav osujetio u nakani da postignu gol. U drugom poluvremenu mreže su ostale netaknute, te Sarajevo kući nosi prvi bod s gostovanja u proljetnom dijelu sezone.

Leotar je protiv Zvijezde na svojim Policama poveo u 29. minuti, golom Duška Vraneševića. Do kraja je još dvije lopte u mrežu tima iz Gradačca pospremio Bondžić, u 50. i 61. minuti, što je bilo dovoljno za uvjerljivu pobjedu Trebinjaca, 3:0.

Borac je uspio ostati neporažen na gostovanju kod mostarskog Veleža. Trener Mostaraca Milomir Odović je u 28. minuti dobio crveni karton zbog prigovora glavnom sudiji. Ipak, igrače Veleža to nije omelo u atacima na gol Banjalučana, koji su bod s vrućeg gostovanja izvukli zahvaljujući golmanu Asmiru Avdukiću, koji je nekoliko puta sjajno intervenisao. Susret je, kao i onaj u Tuzli, završen bez pogodaka.

Čelik je utakmicu protiv Budućnosti igrao u Kaknju, ali ih to nije spriječilo da zabilježe pobjedu. Golove za Zeničane postigli su Hasanović i Adilović, u 64. i 77. minuti susreta, a Banovićani su tek uspjeli smanjiti rezultat na 2:1 pred sam kraj susreta, preko Haskića. Pred kraj susreta Delić je u redovima gostiju dobio drugi žuti karton, te su Banovićani završili utakmicu s desetoricom na terenu.

Prijedorski Rudar je na gostovanju kod Drine zabilježio pobjedu, golom u 93. minuti. Drina je od 56. minute igrala s desetoricom, jer je crveni katon zaradio Miloš Galin.

Premijer liga BiH, 18. kolo:

Sloboda - Sarajevo 0:0 Velež - Borac 0:0 Čelik - Budućnost 2:1 Leotar - Zvijezda 3:0 Drina - Rudar 0:1

U 18 sati na Grbavici se sastaju Željezničar i Travnik. U nedjelju igraju Slavija i Zrinjski, te Široki i Olimpic.

1. Borac 18 12 4 2 24:9 40
  1. Željezničar 17 10 2 5 31:14 32
  2. Sarajevo 18 9 5 4 26:15 32
  3. Rudar 18 7 7 4 20:19 28
  4. Travnik 17 8 2 7 28:22 26
  5. Široki Brijeg 17 8 1 8 33:27 25
  6. Čelik 18 7 4 7 19:17 25
  7. Sloboda 18 7 4 7 16:17 25