Meč u Antaliji
188

Sarajevo golovima Rahmanovića i Kuzmanovića savladalo favorizovani Qarabag

Nogometaši Sarajeva pobijedili su u turskoj Antaliji u prijateljskoj utakmici azerbejdžansku ekipu Qarabag rezultatom 2:0.

Bordo tim je meč započeo u sastavu: Pavlović, Hodžić, Šabanović, Šofranac, Mujakić, Stanojević, Adukor, Rahmanović, Hebibović, Halilović i Velkoski.

Sarajevo je u prvom poluvremenu bilo mnogo bolji rival od prvaka Azerbejdžana i nagrada je stigla u 35. minuti susreta kada je odličnu akciju završio Rahmanović.

Vrijedi istaći da je u 16. minuti učesnika Lige prvaka spasila prečka nakon fantastičnog udarca Halilovića.

I u nastavku je Bordo tim igrao dobro, a konačnih 2:0 postavio je Kuzmanović u 79. minuti.

Drugi protivnik Sarajeva u Antaliji bit će ruski drugoligaš Kuban Krasnodar (2. februar), a preostala dva protivnika su FC Mariupol iz Ukrajine (4. februar) i FK Budućnost Podgorica (8. februar).