Serie A
18

Sampdoria preokretom do pobjede nad Interom

(Foto: EPA)
U posljednjoj utakmici 30. kola talijanske Serije A Inter je ugostio Sampdoriju, a gosti su upisali pobjedu rezultatom 2:1.

Prvu ozbiljnu priliku imala je ekipa Intera preko Banege, čiji je udarac odbranio golman Sampdorije Viviano, potom je pokušao i Candreva, koji promašuje zicer u petercu, pa lopta odlazi pored gola gostiju.

Veliku radost domaćim navijačima donio je u 36. minuti D'Ambrosio, koji je pogodio za vodstvo Intera. Domaći su nakon prvog dijela utakmice imali minimalnu prednost.

U drugom poluvremenu su viđena dva pogotka i to u mreži Intera. Prvo je Schick u 50. minuti izjednačio na 1:1, a potom je u 86. minuti dosuđen penal za Sampdoriju, koji je u gol za preokret i pobjedu svog tima pretvorio iskusni Quagliarella.

Inter je šesti na tabeli s 55 bodova, dok devetoplasirana Sampdoria ima 44 boda.