Seria A
0

Sampdoria i Palermo i dalje u utrci za Ligu prvaka

Sampdoria i Palermo ostali su u utrci za posljednje mjesto koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka, dok je iz te borbe i definitivno ispao Juventus nakon još jednog kiksa, ovaj put u Cataniji u 36. kolu Serije A.

Juventus je, štoviše, dva kola prije kraja pao na sedmo mjesto i sada je izvan zone koja osigurava nastup u kvalifikacijama Europa lige. Catania je u 24. minuti povela preko Matiasa Silvestrea, a gosti iz Torina su uspjeli doći samo do izjednačenja, u 52. minuti je precizan bio Claudio Marchisio.

Novi posrtaj "stare dame" iskoristio je Napoli gostujućom pobjedom kod Chieva. Argentinac German Denis je u 45. minuti donio prednost Napolitancima, a stvari je na početak vratio Pablo Granoche u 75. minuti. Međutim, velika tri boda momčadi Waltera Mazzarrija četiri je minute prije kraja osigurao Ezequiel Lavezzi. Chievo je utakmicu završio s igračem manje nakon što je u 90. minuti isključen Santiago Morero.

Sampdoria i dalje drži četvrto mjesto i kvalifikacije Lige prvaka u svojim rukama. U nedjelju je imala lagan posao budući da joj je u goste došao Livorno koji je već i uoči ovog kola imao osiguranu "ulaznicu" za drugu ligu. Antonio Cassano je već u petoj minuti otvorio Đenovljanima put do pobjede koju je šest minuta prije kraja potvrdio Reto Ziegler.

Prednost Sampdorije ispred petoplasiranog Palerma ostala je jednaka i nakon nedjelje - iznosi dva boda. Nogometaši Delija Rossija došli su tek do četvrte pobjede u gostima ove sezone, pobijedili su Sienu s 2-1 i definitivno je izbacili iz Serije A. Palermo su do slavlja predvodili njegovi najbolji strijelci, Edinson Cavani kojem je to bio 11. gol sezone i Fabrizio Miccoli koji je 18. put bio precizan, odnosno već osmi put u zadnjih šest kola. Mato Jajalo je za Sienu igrao do 84. minute, dok je Palermov napadač Igor Budan u igru ušao u posljednjoj minuti.

Velik je posao u borbi za ostanak obavila Bologna. U gostima kod izravnog suparnika Atalante odigrala je neodlučeno 1-1 i dva kola prije kraja ima pet bodova više od momčadi iz Bergama kojoj su izgledi za spas sada svedeni na minimum.

Ivan Jurić je odigrao svih 90 minuta za Genou koja je porazom u gostima kod Barija (3-0) ostala bez svih šansi za plasman u Europa ligu.

Seria A, 36. kolo:

Atalanta - Bologna 1-1 (Guarente 23 / Peluso 82 - autogol) Bari - Genoa 3-0 (Meggiorini 57, Castillo 85, Barreto 89) Catania - Juventus 1-1 (Silvestre 24 / Marchisio 52) Sampdoria - Livorno 2-0 (Cassano 5, Ziegler 84) Chievo - Napoli 1-2 (Granoche 75 / Denis 45, Lavezzi 86) Siena - Palermo 1-2 (Calaio 80 / Cavani 24, Miccoli 58) Cagliari - Udinese 2-2 (Lazzari 15, Jeda 58 / Di Natale 26, Sanchez 28) Lazio – Inter (20.45)

1. Roma 36 22 8 6 64-40 +24 74
  2. Inter 35 21 10 4 68-31 +37 73
  3. Milan 36 19 10 7 57-38 +19 67
  4. Sampdoria 36 18 9 9 47-40 +7 63
  5. Palermo 36 17 10 9 56-45 +11 61
  6. Napoli 36 14 14 8 48-42 +6 56
  7. Juventus 36 16 7 13 53-50 +3 55
  8. Genoa 36 13 9 14 56-60 -4 48