Serie A
0

Lazio do bodova spasa kod Genoe

Najbitnija utakmica 35. kola italijanske Serije A će se igrati u večernjem terminu (Roma - Sampdoria), no mnogo toga bitnoga oko borbe za opstanak se dogodilo u popodnevnom terminu.

Siena i Livorno više se ne mogu niti matematički spasiti, a jedino još Atalanta gaji nade u čudo. No, Bologna je pobijedila na svom terenu Parmu 2-1, a Lazio na gostovanju Genou istim rezultatom i time su pobjegli sastavu iz Bergama na pristojnu bodovnu prednost. Lazio ima šest bodova više od zone ispadanja, a Bologna pet.

Lazio nije dobro ušao u utakmicu protiv Genoe, te su već u 8. minuti primili pogodak. No, motivi za opstanak su im dali krila u ostatku utakmice i u samo osam minuta su okrenuli rezultat u svoju korist. Strijelci za pobjedu su bili Dias u 25. i Floccari u 32. minuti.

Bologna je prevalila isti put do pobjede protiv Parme. Prvo su primili pogodak (Biabiany u 24.), ali je iskusni Marco di Vaio dva puta zabio na drugoj strani za važna tri boda Bologne. Domaćinu je put prema uspjehu bio olakšan nakon crvenog kartona igrača Parme Zaccarada već u 29. minuti.

Juventus je lakoćom pobijedio Bari na svom terenu s 3-0 čime su zadržali šanse za dolazak na četvrto mjesto. Dva je gola postigao Vincenzo Iaquinta, a jedan Alessandro del Piero (iz jedanaesterca). Korak unatrag u borbi za tim četvrtim mjestom je napravio Napoli koji nije uspio pobijediti Cagliari u Napulju (0-0).

Fiorentina je, pak, potpuno izdušila u završnici sezone, a takvo njihovo stanje je iskoristio Chievo koji ih je na Artemio Franchiju pobijedio s 2-0.

Livorno je pobijedio Cataniju 3-1, no ta pobjeda im malo znači jer su i dalje posljednji na tabeli i sigurni putnici u Seriju B. Tamo će, zajedno s njima, i Siena koja je poražena kod Udinesea 4-1.

Serie A, 35. kolo: Juventus - Bari 3-0 (Iaquinta 53, 87, Del Piero 69-11m) Fiorentina - Chievo 0-2 (Pellisier 54, Sardo 75) Bologna - Parma 2-1 (Di Vaio 38, 50 / Biabiany 24) Genoa - Lazio 1-2 (Palacio 8 / Dias 25, Floccari 32) Napoli - Cagliari 0-0 Livorno - Catania 3-1 (Lucarelli 50-11m, Bellucci 60, Bergvold 66 / Maxi Lopez 88) Udinese - Siena 4-1 (Pepe 19, 42, Sanchez 61, Di Natale 81-11m / Calaio 40) Roma - Sampdoria (kasnije)