0

Salihoviću 90 minuta u porazu Hoffenheima od Dortmunda

Sarajevo-x.com
Sejad Salihović (Foto: AFP)
Hoffenheim našeg Sejada Salihovića poražen je na stadionu Signal Iduna Parku sa 3:1. Naš reprezentativac odigrao je cijelu utakmicu.

Igrači Hoffenheima još jednom su pokazali blijedo izdanje. Dortmund je došao u vodstvo u 16. minuti preko Shinjia Kagawe. Već u 30. minuti bilo je 2:0 za domaćine sa Signal Iduna Parka. Ovaj put stijelac je bio Kevin Grosskreutz. Rezultatom 2:0 za Borrusiju Dortmund otišlo se na odmor.

U desetoj minuti drugog poluvremena Kagawa je postigao svoj drugi gol na utakmici a treći svog tima. Poraz Hoffenheima ublažio je Fabian Johnson u 63. minuti na asistenciju Braafheida.

Na Allianz Areni Bayern je dočekao Wolfsburg našeg Hasan Salihamdžića koji je utakmicu odgledao sa klupe. Bayern je golovima Gomeza u 60. i Robbena u 90. došao do teške pobjede nad Vukovima.

Bundesliga 19. kolo:

Augsburg - Kaiserslautern 2-2 (De Jong 5, Hain 66, Dick 25, 48) Bayern - Wolfsburg 2-0 (Gomez 60, Robben 90) Dortmund - Hoffenheim 3-1 (Kagawa 16, 55, Grosskreutz 3, Johnson 63) Hertha - Hamburg 1-2 (Lasogga 81, Jansen 24, Petrić 45)

Werder - Bayer 1-1 (Pizarro 29, Reinartz 57)

1. Bayern München 19 13 1 5 46:13 40
  2. Borussia Dortmund 19 12 4 3 43:14 40
  3. Schalke 18 12 1 5 41:23 37
  4. Borussia M'gladbach 18 11 3 4 28:12 36
  5. Werder 19 9 4 6 31:32 31
  6. Bayer Leverkusen 19 8 6 5 26:25 30
  7. Hannover 19 6 9 4 21:24 27