Bundesliga
0

VIDEO / Salihoviću 90, Ibiševiću 15-ak minuta u porazu u Leverkusenu

Detalj s utakmice
Nogometaši Hoffenheima poraženi su u petak uveče od domaćeg Bayera iz Leverkusena (2-0) u prvoj utakmici 15. kola njemačke Bundeslige.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Sejad Salihović odigrao je svih 90 minuta na Bay Areni i zaradio žuti karton u 86. minutu, ali je njegov tim upisao sedmi poraz ove sezone u nogometnom prvenstvu Njemačke.

Njegov klupski i reprezentativni kolega Vedad Ibišević u igru je ušao u 73. minutu umjesto Togoanca Peniela Mlape, ali nije uspio da pomogne ekipi Holgera Stanislawskog da izbori barem remi.

Bayer Leverkusen je do prednosti stigao već u 11. minutu pogotkom Erena Derdiyoka, koji je u prethodnom meču upisao hat-trick protiv berlinske Herthe (3-3). Ovog petka je rutinski glavom plasirao loptu u mrežu golmana Toma Starkea, da bi poslije asistencije Stefana Kiesslinga u 79. minutu, rezervista Sidney Sam potvrdio sedmu ovosezonsku pobjedu Apotekara.

Na stadionu BayArena prisustvovalo je 25.948 gledalaca.