0

Salihović strijelac za Hoffenheim u pobjedi nad Hannoverom

Sejad Salihović (Foto: AFP)
U 10. kolu njemačke Bundeslige Hoffenheim je gostovao kod ekipe Hannovera i pobijedio rezultatom 4:1. Strijelac prvog gola za goste bio je bh. reprezentativac Sejad Salihović.

Gosti su došli u vodsvo već u 10. minuti kada je gol iz jedanaesterca postigao bh. reprezentativac Sejad Salihović. Dvije minute nakon toga su domaći ostali bez Dioufa, koji je dobio drugi žuti karton, odnosno crveni. Popularni Sejo je mogao i do drugog gola u 16. minuti, ali je bio neprecizan

U 18. minuti je Hoffenheim poveo sa 2:0. asistent je bio Beck, a glavom je pogodio Herdling.

Rasploženi Salihović je opasno zaprijetio i u 28. minuti, ali promjene rezultata nije bilo. Na odmor su gosti otišli s prednošću od 2:0.

U drugom poluvremenu su igrači Hannovera napravili nekoliko prilika za gol, a rezultat na 1:2 su smanjili golom Sanea, kojem je u 56. minuti asistirao Bittencourt.

Međutim, Hoffenheim je u nastavku postigao još dva pogotka. Polanski je u 62. minuti asistirao Firminu za 3:1.

Svoj drugi pogodak na ovoj utakmici Firmino je postigao u 64. minuti utakmice.

Od 65. minute su domaći igrali bez još jednog igrača, a to je Marcelo, koji je dobio crveni karton. Hoffenheim je u takvom omjeru snaga na terenu bez problema uspio sačuvati prednost i zasluženo slaviti rezultatom 4:1.