107

Ibišević trostruki strijelac u ubjedljivoj pobjedi Stuttgarta nad Hoffenheimom

Piše: D. B.
Vedad Ibišević (Foto: AFP)
Bh. reprezentativac Vedad Ibišević postigao je hat-trick u susretu Stuttgarta i Hoffenheima, koji je završio rezultatom 6:2 u korist Švaba.

Stuttgart je u okviru 4. kola njemačke Bundeslige ugostio Hoffenheim. Švabe su povele u 12. minuti golom Antonija Rudigera, a asistent je bio Alexandru Maxim.

Isti je igrač asistirao i bh. reprezentativcu Vedadu Ibiševiću, koji je u 19. minuti povisio rezultat na 2:0.

Rezultat je na 2:1 u 28. minuti smanjio Kevin Volland.

Minut poslije je već bilo 3:1, a na listu stijelaca se upisao Alexandru Maxim. Utakmica je još uvijek u toku.

Drugi gol je Ibišević postigao u 48. minuti utakmice i tako povisio rezultat na 4:1.

Svoj drugi pogodak na ovom susretu postigao je i Maxim u 56. minuti.

Vedo je do hat-tricka stigao u 63. minuti utakmice nakon asistencije Tima Wernera.

Drugi gol za Hoffenheim je postigao Roberto Firmino u 89. minuti, a asistirao mu je Kai Herdling. To je bio konačan rezultat utakmice. Stuttgart je pobijedio ekipu Hoffenheima rezultatom 6:2. Za goste bh. reprezentativac Sejad Salihović nije igrao.

Reprezentacija BiH se danas okuplja u Sarajevu, a forma popularnog Vede zasigurno raduje selektora Safeta Sušića uoči dvomeča sa Slovačkom.