1

Salihović sa dva gola spasio Hoffenheim od ispadanja

Piše: N. J.
Sejo je dva puta pogodio sa bijele tačke (Foto: AFP)
Bh. reprezentativac Sejad Salihović spasio je svoj Hoffenheim, barem privremeno, od ispadanja, postigavši dva gola za pobjedu svog tima na gostovanju kod Borussije Dortmund u 34. kolu Bundeslige.

Salihović je oba pogotka postigao iz penala, u 77. i 82. minuti, a nakon što je Lewandowski pogodio u 6. minuti za vodstvo Borussije. Ova je pobjeda spasila Hoffenheim od direktnog ispadanja, te će u razigravanju pokušati izboriti ostanak u društvu najboljih. U niži rang sele Fortuna Dusseldorf i Furth.

Otprije je poznato da je Bayern novi šampion Njemačke, te da su uz Bavarce plasman u Ligu prvaka izborili još Borussia Dortmund i Bayer Leverkusen, na drugom i trećem mjestu tabele. Četvrtoplasirani Schalke koji je slavio danas na gostovanju kod Freiburga, bh. reprezentativca Mensura Mujdže, (1:2) igrat će kvalifikacije za LP, dok su Freiburg i Frankfurt izborili Evropsku ligu. Mujdža je protiv Schalkea igrao do 71. minute kada je zamijenjen.

Stuttgart, u kome nastupa bh. reprezentativac Vedad Ibišević, remizirao je sa Mainzom 2:2. Ibišević je odigrao čitav meč za Švabe, ali se nije upisao u strijelce.

Bundesliga, posljednje, 34. kolo:

Borussia (M) - Bayern 3-4 (Stranzl 3, Hanke 5, Nordtveit 11 / Javi Martinez 7, Ribery 18, 53, Robben 59) Borussia (D) - Hoffenheim 1-2 (Lewandowski 6 / Salihović 77-11m, 82-11m) Freiburg - Schalke 1-2 (Schmid 54 / Draxler 20, Schuster 57-ag) Eintracht - Wolfsburg 2-2 (Meier 36-11m, Rodriguez 90-ag / Polak 8, Diego 19)

Hamburg - Bayer 0-1 (Kieβling 90) Stuttgart - Mainz 2-2 (Wetklo 22-ag, Boka 33 / Ede 16, Müller 42) Augsburg - Greuther Fürth 3-1 (Werner 30, Callsen-Bracker 55, Dong-Won Ji 74 / Trinks 62) Hannover - Fortuna 3-0 (Diouf 36, Ya Konan 61, 76) Nürnberg - Werder 3-2 (Nilsson 61, Polter 81, Pekhart 88 / De Bruyne 37, 89)