248

Šale na račun Stevena Gerrarda preplavile društvene mreže

Piše: N. J.
Kapiten Liverpoola Steven Gerrard bio je tragičar današnjeg derbija 36. kola Premiershipa u kome je Liverpool protiv Chelseaja imao priliku pobjedom napraviti veliki korak prema tituli prvaka Engleske.

No, umjesto pobjede Liverpool je na svome Anfieldu doživio šok i poraz 0:2. Glavni krivac je upravo Gerrard koji se u finišu prvog poluvremena okliznuo i kao zadnji igrač odbrane poklonio loptu protivničkom napadaču Dembi Ba, koji je poklon iskoristio na najbolji način i poentirao za vodstvo svog tima. Chelsea je pobjedu ovjerio u posljednjim minutama meča, kada je nakon kontre Torresa poentirao Willian.

Nakon meča Gerrard, koji sa Liverpoolom nikada nije osvojio titulu prvaka Engleske, našao se na meti šaljivdžija, odnosno onih kojima baš i nije simpatičan. Naravno, razne fotomontaže na temu "Gerrard" velikom se brzinom šire društvenim mrežama, a neke od njih vam prenosimo u fotogaleriji.