Premiership
58

Salah i Mane strijelci u pobjedi Liverpoola protiv Newcastlea

Ekipa Liverpoola ostvarila je 17. pobjedu u ovoj sezoni, a Redsi su u 29. kolu engleskog Premiershipa savladali Newcastle rezultatom 2:0.

Ekipa Jurgena Kloppa od početka je krenula agresivno prema golu gostiju, a prvu priliku nije iskoristio Salah u 16. minuti.

Ipak, Egipčanin je pred sam kraj prvog poluvremena, tačnije u 40. minuti, postigao 24. pogodak u sezoni. Oxlade-Chamberlain je odlično probio kroz sredinu, dodao do Salaha, a nezaustavljivi napadač Liverpoola pogađa za 1:0.

Početkom drugog poluvremena, Redsi su postigli drugi pogodak. Ovaj put asistenciju je upisao Firmino, a strijelac je bio Mane za, kasnije će se ispostaviti, konačnih 2:0.

Ovom pobjedom, Liverpool se popeo na drugo mjesto tabele Premiershipa sa 60 osvojenih bodova, jedan više od Manchester Uniteda koji sutra igra protiv Crystal Palaca. S druge strane, Newcastle je na 16. poziciji sa 29 osvojenih bodova.