Odličan potez
8

Sadio Mane sjajnim driblingom poslao Neymara nazad u Santos

Mnogo nezaboravnih trenutaka viđeno je sinoć u Ligi prvaka, ali potez kojim je Sadio Mane "uništio" Neymara sigurno je obilježio noć.

Brazilac i nije poznat kao uspješan defanzivac, a u 25. minuti se najskuplji igrač svijeta našao u duelu s Maneom na desnoj strani.

Brza varka tijelom i promjena smjera dovela je Manea u veliku prednost, iako je u nastavku akcije podbacio s obzirom na to kakvu je sebi priliku stvorio.

Navijači na društvenim mrežama očekivano nisu imali milosti prema Neymaru nakon što je viđen potez Senegalca, koji je UEFA na kraju izabrala za potez dana.

Podsjetimo, dramatična utakmica na Anfieldu okončana je rezultatom 3:2 u korist prošlogodišnjeg finaliste i to golom rezerviste Roberta Firmina u posljednjoj minuti utakmice.

Firmino je pogodak proslavio pokrivajući jedno oko, a Mane je prilikom proslave u svom stilu kopirao saigrača.