Golčina Tylera Adamsa
39

SAD pobjedom nad Meksikom osvojio Ligu nacija, a svi pričaju o remek-djelu Amerikanca s 30 metara

E. B.
Nogometaši Sjedinjenih Američkih Država su sinoć osvojili Ligu nacija Sjeverne i Srednje Amerike pobjedom nad Meksikom rezultatom 2:0.

Pogotke za titulu Amerikanaca u teksaškom Arlingtonu su postigli nogometaši koji igraju u Evropi.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena Tyler Adams je postigao golčinu o kojoj svi pričaju, a kojom je trasirao SAD-u put do titule.

Nogometaš engleskog Bournemoutha je nakon dodavanja Westona McKennieja šutirao silovito s 30 metara, a čak ni legendarni meksički golman Guillermo Ochoa nije mogao zaustaviti njegov udarac.

U 63. minuti igrač Borussije Dortmund Giovanni Reyna je postavio konačnih 2:0 nakon sjajnog prodora Christiana Pulišića.

Amerikanci su na taj način stigli do treće titule iz isto toliko odigranih Liga nacija.