Prijateljska utakmica
0

Rumunija prekinula niz Grka od 17 utakmica bez poraza

Pobjedom 3-1 protiv Grčke u prijateljskoj utakmici u Altachu, reprezentacija Rumunije prekinula je niz Grka od 17 uzastopnih utakmica bez poraza.

Grčka je plasman na Evropsko prvenstvo osigurala kao pobjednik kvalifikacijske F grupe, ispred Hrvatske. Grci do meča s Rumunijom nisu izgubili niti jednu utakmicu, otkad ih je u ljeto prošle godine preuzeo portugalski stručnjak Fernando Santos.

U tih 17 utakmica, Grčka je upisala 10 pobjeda i sedam remija. No, u Altachu je Rumunija stala na kraj toj seriji. Grcima nije pomogao niti odličan pogodak iz slobodnog udarca kapitena Giorgosa Karagounisa, za 1-1 u 34. minuti.

Santos je napravio osam izmjena u odnosu na sastav koji je četiri dana ranije remizirao s Rusijom 1-1.

Na golu je debitirao 17-godišnji golman Stefanos Kapino, koji je imao tešku večer. U 17. minuti mu je Torje zabio u bliži ugao prvi gol, u 61. je Tanase poentirao za 2-1 odličnim volej-udarcem, a konačni rezultat postavio je Chipciu u 81. minuti.