Protivnik naše selekcije
0

Rumunija poražena kod kuće od Izraela sa 2:0

Suparnik reprezentacije BiH u narednim kvalifikacijama Rumunija je poražena rezultatom 2:0 od selekcije Izraela u Temišvaru.

Rumunija je već duže vrijeme u problemima, pa su tako bili bez ikakve šanse tokom kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo. No, da još uvijek nisu okrenuli novu stranicu pokazala je i ova utakmica.

Domaće gledatelje je šokirao pogodak u zadnjim sekundama prvog dijela kada je igrač Liverpoola Youssi Benayoun zabio za 1-0. Rumunija je pokušala u nastavku izjednačiti, no uslijedilo je novo iznenađenje na drugoj strani. Barda je pet minuta prije kraja zapečatio njihovu sudbinu i donio Izraelcima slavlje u Temišvaru.

Srbija je rutinski pobijedila Alžir na gostovanju 3-0, dok su Mađarska i Rusija remizirale 1-1. Prijateljske utakmice: Rumunjska - Izrael 0-2 (Benayoun 45, Barda 85) Mađarska - Rusija 1-1 (Vanczak 39 / Biljaletdinov 59) Alžir - Srbija 0-3 (Pantelić 13, Kuzmanović 54, Tošić 64) Malta - Finska 1-2 (Mifsud 17 / Eremenko 66-11m, Vuorinen 70)

Bosna i Hercegovina - Gana 2-1 (Ibišević 40, Pjanić 65 / Muntari 22) Turska - Honduras 2-0 (Göngür 42, Ham. Altintop 55) Moldavija - Kazahstan 1-0 (Epureanu 65) Angola - Latvija 1-1 (Job 80 / Karlsons 45) Slovačka - Norveška 0-1 (Moldskred 67) Cipar - Island 0-0 Grčka - Senegal 0-2 (Niang 71, Ndaw 83) Gruzija - Estonija 2-1 (Kobiašvili 45-11m, Siradze 90+2 / Purje 83) Makedonija - Crna Gora 2-1 (Naumovski 26, Pandev 30 / Baša 61) Obala Bjelokosti - Južna Koreja 0-2 (Dong-Gook Lee 4, Tae-Hwi Kwak 90) Armenija - Bjelorusija 1-3 (Pačajan 59 / Putilo 58, A. Hleb 73, Rodionov 86)