Prijateljski meč
24

Ronaldo spasio Juventus poraza od Intera, pobjeda nakon penala pripala Staroj dami

Ekipe Juventusa i Intera remizirale su u meču International Champions kupa u sklopu priprema za novu sezonu rezultatom 1:1, a pobjednik je na kraju odlučen boljim izvođenjem penala u kojem su uspješniji bili igrači Juventusa.

U desetoj minuti Inter je stigao u vodstvo. Gagliardini je odlično izveo korner, lopta je preletjela na drugu stativu gdje je De Ligt nespretno reagovao i poslao je u svoju mrežu.

Do poluvremena je Inter imao još dvije dobre prilike, ali prvo Perišić, a nakon toga i Brozović, nisu uspjeli zatresti mrežu Szczesnyjog.

U drugom poluvremenu Juventus je zaigrao puno bolje, stvarao je prilike ispred gola Intera, a do izjednačenja, koji će se ispostaviti i konačni rezultat, dolazi golom Cristiana Ronalda iz slobodnog udarca, doduše uz malu pomoć živog zida.

Na kraju, pobjednik je odlučen boljim izvođenjem penala, a u penal seriji više koncentracije su imali igrači Juventusa koji su stigli do pobjede.