22

VIDEO / Ronaldinhov trik s flašom vode bio koban za Sao Paulo

Ronaldinho
Ronaldinho
Nekada najbolji svjetski nogometaš, Brazilac Ronaldinho, donio je dvjema asistencijama pobjedu svom Atletico Mineiru nad Sao Paulom od 2-1, u otvarajućem kolu 3. skupine Cope Libertadores (južnoamerička verzija Lige prvaka)...

Ronaldinho je kod oba gola asistirao s desne strane šesnaesterca, prvo bivšem igraču Manchester Cityja Jou u 13. minuti, a potom Reveru u 73. minuti.

Posebno se prepričava prvi pogodak u kojem je Ronaldinho, svjesno ili ne, prevario kompletnu suparničku odbranu i golmana. Dok je tekla igra Ronaldinho je zamolio golmana Sao Paula da mu posudi flašu vode kako bi se napio. Dok je Ronaldinho pio pored suparničkog gola njegova je ekipa došla u posjed lopte (igrači Sao Paula su izbacili loptu u aut).

Potpuno samoga Ronaldinha vidio je njegov suigrač koji je izvodio aut, te ga uposlio dugom loptom, dok su igrači Sao Paula gledali ko je to ostao iza njihovih leđa. Ronaldinho je u miru stigao primiriti loptu, pogledati oko sebe i asistirati za prvi pogodak na meču.