121

Roma pregazila Pinzolo sa 16:0, Džeko dao četiri gola

Edin Džeko (Foto: EPA)
Roma je u prijateljskom meču savladala italijanskog niželigaša Pinzolo s visokih 16:0, a kapiten reprezentacije BiH Edin Džeko je postigao četiri gola.

Roma je počela susret u sastavu: Alisson, Torosidis, Manolas, Zukanović, Mario Rui, D’Urso, Paredes, Strootman, Salah, Džeko i Iturbe.

Salah je doveo u vodstvo Romu u 4. minuti, a isti igrač je povisio na 2:0 pet minuta kasnije.

Džeko je svoj prvi pogodak na današnjoj utakmici postigao u 17. minuti, a već u narednom napadu je D'Urso povisio na 4:0. Džeko je potom dao golove u 19. i 26. minuti.

U 29. minuti pogodio je Torosidis, a u 32. minuti je Džeko svojim četvrtim golom na današnjoj utakmici rezultat povisio na 8:0.

Deveti i ujedno posljednji gol u prvom poluvremenu postigao je Perotti u 43. minuti.

U drugom poluvremenu su zaigrali Lobont, Emerson, Marchizza, De Santis, Gyomber, Seck, Di Livio, Vainqueur, Gerson, Iturbe, Ponce, Ricci i Soleri.

Preostale golove u drugih 45 minuta susreta postigli su Iturbe (penal, 56., 83.), Ricci (62. i 78.), Gerson (73.), Ponce (75.) i Di Livio (80.).