20

Roma poražena u derbiju, Pjanić skrivio penal

Čak pet golova postignuto je u večerašnjem okršaju dvije vodeće ekipe italijanske Serije A u kojem je Juventus na svom terenu slavio protiv Rome sa 3:2.

Dobra utakmica 6. kola u Torinu ponudila je i puno akcije na obje strane, ali su tri boda ipak ostala domaćinu.

Čak tri gola postignuta su iz penala, a jedan od njih skrivio je i bh. reprezentativac Miralem Pjanić.

Prvi su u vodstvo stigli domaći u 27. minuti kada je Maicon u svom kaznenom prostoru igrao rukom, a Tevez smireno pogodio sa bijele tačke. Do izjednačenja je došlo samo pet minuta poslije. Sviran je novi penal, a strijelac je bio Totti.

Pred sam kraj prvog poluvremena pala su još dva gola. Prvo je Iturbe primio dobar pas od Gervinha, te dao gol kojim je Roma povela 2:1, da bi potom Pjanić skrivio jedanaesterac, a Tevez ponovo bio uspješan iz penala za 2:2. To je rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Na konačnih 3:2 čekalo se sve do 86. minute kada je Bonucci pokupio jednu odbijenu loptu i sa ruba šesnaesterca je poslao u lijevi donji ugao gola Skorupskog.

Istaknimo i to da su Morata (Juventus) i Manolas (Roma) dobili crvene kartone, a Pjanić je iz igre izašao u 85. minuti.