0

Roma kažnjena s 50.000 eura zbog rasističkih ispada navijača

Mario Balotelli (Foto: Arhiv/AFP)
Nogometni klub Roma kažnjen je s 50.000 eura zbog rasističkog ponašanja navijača ''vučice'' na nedjeljnom gostovanju kod Milana (0-0) u 37. kolu Serije A.

Sportski tribunal Serije A je saopćio kako su Romini navijači kontinuirano rasistički vrijeđali trojicu igrača suparničkog tima. Nije naveo koja su trojica u pitanju, ali je trener Milana Massimiliano Allegri naveo kako je jedan od njih bio talijanski reprezentativni napadač Mario Balotelli.

Milan je u sastavu imao petoricu tamnoputih igrača, a jedan od njih, Sulley Muntari, bio je isključen krajem prvog poluvremena.

Sudija je početkom drugog poluvremena prekinuo utakmicu, a Romin kapiten Franceswco Totti je zatražio od navijača da prekinu s rasističkim uvredama.

Roma je izdala saopćenje u kojem je ponašanje vlastitih navijača nazvala ''neprihvatljivim''.

"Osuđujemo bilo kakav oblik rasističkog zlostavljanja. Odlučni smo suprotstaviti se tom problemu, eliminisati ga iz sporta i promovisati poštovanje prema svima", saopćila je Roma.