1

Roma bez Pjanića minimalnom pobjedom do četvrtfinala kupa

Nogometaši Rome izborili su četvrtfinale talijanskog kupa pobjedivši na svom Olimpicu Sampdoriju s minimalnih 1-0.

Jedini pogodak, ujedno vrijedan četvrtfinala, postigao je Grk Vassilis Torosidis u šestoj minuti prvog poluvremena. Bio je to njegov drugi pogodak u dresu Rome, te ujedno najbrži koji je Vučica postigla u ovoj sezoni. Torosidis je poentirao nakon što je oštra i prizemna lopta s lijeve strane Romina napada došla do njega na peterac, gdje je stajao usamljen poput duha. Stoper se isprve malo spetljao, no potom je uspio poentirati za, pokazalo se, pobjedu.

Ekipa Rudija Garcije bila je bolja tokom svih 90 minuta, te se sasvim zasluženo priključila Fiorentini i Juventusu koji su odranije izborili četvrtfinale.

Roma je igrala bez Miralema Pjanića, koji se oporavlja od povrede koju je zaradio u utakmici protiv Juventusa.

U nastavku dana u Udinama će susret osmine finala odigrati Udinese i Inter.