Roma bez Džeke razbila Sušićev Cluj, Rijeka izgubila kod kuće od Napolija

E. B.
Luka Menalo u meču protiv Napolija (Foto: EPA-EFE)
Večerašnjim susretima od 18:45 sati počelo je treće kolo Evropske lige.

Roma je s lakoćom savladala Cluj rezultatom 5:0 i upisala drugu pobjedu ove sezone u Evropskoj ligi. Pogotke za Vučicu su postigli Mkhitaryan (2.), Ibanez (24.), Mayoral (34., 84.) i Pedro (89.).

Edin Džeko nije ulazio u igru u redovima Rome, dok je Mateo Sušić odigrao prvih 78 minuta za Cluj.

Luka Menalo i Stjepan Lončar su odigrali čitav susret u porazu Rijeke kod kuće od Napolija rezultatom 2:1.

Gojko Cimirot je također proveo svih 90 minuta u porazu Standarda na gostovanju kod Lecha rezultatom 3:1.

Gojko Cimirot i Alan Czerwinski u duelu Lecha i Standarda (Foto: EPA-EFE)

Nastupe od naših internacionalaca večeras je zabilježio i Srđan Grahovac koji je odigrao posljednjih 18 minuta u pobjedi Rapida nad Dundalkom 4:3, dok je 17-godišnji Denis Alijagić i ovaj put bio na klupi praške Slavije u pobjedi njegove ekipe nad Nicom rezultatom 3:2.